SIMONE Research Group
Řešení pro simulace a optimalizace v plynárenském průmyslu

SPOLEČNOST

Ocenění a reference

SIMONE v oblasti ochrany životního prostředí

SIMONE sehrála velmi významnou úlohu v projektu EU zabývajícím se ochranou životního prostředí "Activities Implemented Jointly". Podařilo se velmi úspěšně minimalizovat emise oxidu uhličitého ze 133 kompresorů ruské společnosti Volgotransgas.

Společný mezinárodní projekt ruské společnosti Gazprom a německé společnosti Ruhrgas je založen na nových možnostech, které skýtá software SIMONE. Aplikace optimalizačních modulů SIMONE na jediném ruském plynovodu (v Rusku jich je celkem 21) sníží emise oxidu uhličitého o 450 000 tun ročně!

Tomuto projektu se pro jeho mimořádné výsledky v oblasti ekologie dostalo mezinárodního ocenění:

  • Získal cenu 1997/98 Environmental Award Federace německého průmyslu (BDI) v kategorii přepravních technologií zohledňujících životní prostředí.
  • Byl oceněn cenou European Better Environment Award 1998 v kategorii přepravních technologií. Tuto cenu uděluje Evropská komise a Organizace spojených národů za vývoj nových technologií přispívajících k stabilnímu řízení podniků.

Jsme hrdí na to, že se SIMONE podařilo dosáhnout tak vynikajících a vysoce uznávaných výsledků.

Přejete-li si získat podrobnější informace o této problematice, nabízíme vám ke stažení původní text tiskové zprávy.

The European IT Prize 1997

Systém SIMONE byl také oceněn cenou European IT Prize. Tuto prestižní cenu, která bývá udělována za vynikající úspěchy v uvádění nových výzkumů a vývojových procesů v oblasti informačních technologií do praxe, získal tým SIMONE Research Group v roce 1997.

Czech Made 1995

V roce 1995 udělil Český úřad pro jakost společnosti SIMONE Research Group právo užívat pro svůj produkt značku jakosti Czech Made. Tato značka bývá udělována výrobkům vynikající kvality na základě náročných testů.

Státní cena 1984

V roce 1984 byli autoři SIMONE oceněni Státní cenou za mimořádnou vědeckou hodnotu nových teoretických poznatků a možností jejich dalšího využití, které se staly základem dnešního systému SIMONE.

SIMONE v mezinárodním výzkumu

Kromě přímého průmyslového využití našla SIMONE uplatnění i v rámci projektu Economic and Operational Objectives for a Pan European Gas Network Model (Commission of the European Communities, JOUCT920260, CIPDCT925003).