SIMONE Research Group
Řešení pro simulace a optimalizace v plynárenském průmyslu

SPOLEČNOST

O společnosti

SIMONE Research Group s.r.o. byla založena v roce 1995 jako odnož Českého plynárenského podniku a Ústavu teorie informace a automatizace České akademie věd. Zaměstnanci společnosti slučují vysoké teoretické znalosti akademických vědců s velkými praktickými zkušenostmi expertů na poli přepravy plynu.

SIMONE Research Group spolupracuje v oblasti vývoje produktu a marketingu s německou společností LIWACOM Informationstechnik GmbH . Spolupráce spočívá především v marketingových aktivitách a v oblasti zákaznického servisu. Kromě toho LIWACOM vyvíjí samostatné části software, zaměřené především na zákaznické rozhraní, funkce v reálném čase a integrační rozhraní SCADA.

Hlavním společným produktem SIMONE Research Group a společnosti LIWACOM je systém SIMONE, v Evropě v současné době nejuznávanější software pro potrubní simulace a optimalizace.

SIMONE Research Group získala certifikaci ISO 9001:2015 v oblasti vývoje, realizace a údržby software.

Vzhledem k mimořádné kvalitě tohoto produktu získala společnost SIMONE Research Group, s.r.o. několik prestižních cen, jako například European IT Prize 1997.

S cílem propagace nových myšlenek, postupů a nástrojů v plynárenském průmyslu organizuje SIMONE Research Group společně s LIWACOMem pravidelné mezinárodní kongresy SIMONE. Kromě toho jsou pořádány SIMONE semináře, které nám umožňují udržovat kontakt s rozrůstající se skupinou uživatelů SIMONE a seznamovat se s jejich problémy a potřebami. Svým uživatelům poskytují SIMONE Research Group, s.r.o. a LIWACOM širokou škálu služeb.